Dne 13. září si každoročně připomínáme Mezinárodní den čokolády. Pokud patříte mezi milovníky této sladké pochutiny, pak si zcela jistě přijdete na své. Věděli jste, že čokoládu lidé jedli už 1 900 let před Kristem? A jak vlastně poznat skutečně kvalitní čokoládu od přeslazené náhražky? Vzali jsme si tuto lahůdku na paškál a dáme vám i pár tipů, jakým sladkým dárečkem potěšit své nejbližší.
Slovo výlet poprvé použil zakladatel Sokola Miroslav Tyrš, myslel tím, že si jeho sokolové někam vyletí. Proto i vy neváhejte a vyleťte si někam na výlet, když si pak vše zaznamenáte, žádná vzpomínka vám už neunikne.

Zábava na doma nejen pro děti

Publikováno: 20.03.2020
Přinášíme vám pár tipů na zábavu na doma, které zabaví nejen děti, ale i rodiče. Zkuste si zahrát retro hry, vytvořit rodokmen vaší rodiny nebo společně připravit zahrádku na jaro.
Březen patří knihám. Tento měsíc si už 11 let připomínáme, jak je četba důležitá, a že bychom neměli na tištěné knihy zapomínat. Akci podporuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a hlásí se k ní více než 400 veřejných knihoven po celé České republice. Proč je důležité dětem číst a později je vést k tomu, aby si četly samy?
Retro styl proniká do stále více oblastí života a výjimkou nejsou ani hračky. Tatrovka, stavebnice Merkur, kuličkové počítadlo, plechové hračky, nafukovací zvířata či staré dobré dřevěné kostky… S takovými hračkami si hrála generace těch, kteří jsou dnes sami rodiči, a dodnes v nich vyvolávají vzpomínky na jejich dětství.
Zobrazuji 1 do 5 z 16 (1 Stránek)