Zábava na doma nejen pro děti

Zábava na doma nejen pro děti

Přinášíme vám pár tipů na zábavu na doma, které zabaví nejen děti, ale i rodiče.

 

Kdo si hraje, nezlobí

Společenské i karetní hry představují zábavu, která nikdy neomrzí. V dobách, kdy nebyly tablety a internet, lidé mnohem více využívali kolektivní zábavu. Proč se k tomu nevrátit i dnes? I doma lze zažít mnoho legrace. Pokud chcete potrápit paměť, vsaďte na pexeso. Klasické pexeso můžete vyměnit za ještě zábavnější Pexetrio. V čem je rozdíl? Místo klasických dvou kartiček hledáte tři, které ale nejsou stejné. Mají však leccos společné. Například u dubu musíte najít list a plod. Hledají se zkrátka trojice, které patří k sobě, a to na různé motivy. U nás najdete například Pexetrio přírodu, státy a jejich symboly, zvířata, pohádky a další.

Tak trochu návrat do minulosti představuje kniha Retrohraní. Pod tímto názvem se ukrývá encyklopedie retro her, které hráli naši rodiče a prarodiče. Říká se, že v jednoduchosti je krása, a v tomto případě to platí na 100 %. Rodiče jistě pamatují na přebírání provázku, cvrnkání kuliček, skákání přes gumu, hru na městečko Palermo, krvavé koleno či čáru s céčky. Ano, vrátíme se o dvě desítky let nazpět. A pokud si rodiče nepamatují pravidla, nevadí. V encyklopedii jsou dokonale popsaná.

Další zábavná hra s návratem do minulosti je „Jak to tenkrát bylo?“. Originální stolní hra obsahuje spoustu kartiček s dobovými obrázky z let mládí našich rodičů, podle kterých si hráči vypráví příběhy, které mají s obrázkem spojené. Vyprávějte dětem, jaké to bylo v dobách vašeho dětství, když jsme měli doma jen pevnou linku, televize nebyla v každé domácnosti nebo největším letním dobrodružstvím byla cesta k Balatonu.

Využijte společný čas smysluplně

Což takhle využít společný rodinný čas vytvořením rodokmenu do knihy Strom života naší rodiny? Kniha je zpracovaná tak, abyste do ní mohli zapsat vše o svých předcích až do páté generace. Prohledejte staré fotografie, vyzpovídejte prarodiče a zkuste i googlit. Uvidíte, že i z pohodlí domova můžete získat řadu cenných informací o svých předcích. Neváhejte si vše zapsat. Jednou to bude krásná památka pro další generace, které budou moci ve vámi započaté práci pokračovat.

V naší nabídce najdete skvělou novinku, kterou je společenská hra Olá! Zajímavostí je propojení světa nevidomých s těmi, kterým zrak slouží dobře. Můžete si vyzkoušet, jaké to je vidět jen černou tmu a vše dělat pomocí dotyku. Díky této hře dokonale procvičíte jemnou motoriku, kterou je potřeba tříbit v každém věku.

Probouzejte v dětech kreativního ducha. Uvidíte, že dětem stačí málo. Nejvíce ocení váš čas. Nechte je, ať vám pomáhají při vaření, při úklidu, můžete společně malovat i tvořit. A pokud máte doma malého školáčka, nezapomeňte, že Česká televize začala vysílat každý všední den dopoledne pořad UčíTelka.

Pokud máte zahrádku, tak se vám určitě bude hodit veselé zahradní nářadí a dětem praktická zástěra s dětským nářadím. Po přečtení Retrohraní si můžete zkusit třeba zahrát Kuličník nebo zaskákat gumu.