Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovním převodem zdarma
  Platební kartou zdarma
  Dobírka – Zásilkovna 20 Kč
  Dobírka – ostatní 30 Kč
 • Možnosti dopravy
  Zásilkovna 45 Kč
  Kurýrní služba - GEIS 79 Kč
  Česká Pošta 89 Kč
  Osobní odběr ComGate (Týniště nad Orlicí) zdarma

Při objednávce nad 1.000 Kč doprava zdarma!

Vánoce v klidu a pohodě

Vánoce v klidu a pohodě

Vánoce se blíží mílovými kroky. Letos vychází naprosto skvěle – Štědrý den hned v pondělí. Stačí jen pár dní dovolené a můžete být doma celé dva týdny. A za tu dobu se dá stihnout tolik věcí. Aktivit, jak aktivně strávit Vánoce, a přitom si odpočinout, je totiž mnoho. Bude dostatek času na odpočinek u dobré knížky či televize, ale také při sportu či u dalších činností. A my vám dáme pár tipů, jak si Vánoce užít i s dětmi.

Vánoční svátky – čas klidu a míru

Vánoce oslavují narození Ježíše Krista. Každý rok si tak připomínáme jeho narozeniny. Malé děti věřící na Ježíška se nemohou dočkat 24. prosince večer, kdy se rozdávají dárečky. Ve skutečnosti však Vánoce začínají až 25. prosince a končí 11. ledna na Křest Páně. Pro většinu z nás však vánoční čas končí definitivně na Tři krále, což vychází na 6. ledna.

Pohodové Vánoce si vytvořte podle sebe

Ačkoliv jsou Vánoce hodně spojené s různými zvyky a tradicemi, do velké míry je to jen na nás, jak je prožijeme. Není vůbec nutné držet se striktně všech zvyklostí, protože „se to má tak dělat“. Nechutná vám kapr nebo salát? Proč ne, udělejte si k večeři lososa se zeleninou nebo cokoliv, na co máte chuť. Stejné je to i s výzdobou a cukrovím. Právě vánoční výzdoba dokáže vykouzlit krásnou a pohodovou atmosféru. Přijde vám škoda, že se stromeček zdobí obvykle až na Štědrý den? Ozdobte jej klidně už o týden dříve. Rozsvícený stromeček vnese do našeho domova pohodu.

Udělejte si čas na výlet

Čekají vás dva týdny volna? Naplánujte si rodinný výlet. Je jedno, kam vyrazíte. Můžete vyjet s rodinou na hory, nebo vyrazit do města nasát vánoční atmosféru, nebo vyrazit do přírody, pokud bude počasí přát. Například v posledním týdnu letošního roku si můžete užít „týden sportu zdarma“. Dveře otevírá rada pražských sportovišť. Návštěvníky také přivítá vánoční Zoo Dvůr Králové nad Labem. Vánoční program pro děti i dospělé si připravila také Zoo v Olomouci. Za pozornost stojí i večerní vánoční prohlídky na oblíbeném zámku Loučeň.

A pokud patříte mezi milovníky lyží, neváhejte vyrazit s celou rodinou na hory. Předpověď slibuje nový sníh a česká horská střediska pomalu zahajují lyžařskou sezónu.

Venku je ošklivo? Nevadí, zabavit se můžete i doma

Nechce se vám do zimy a raději si užíváte domácí pohody a teplíčka? I v tomto případě máte řadu možností, jak aktivně a zábavně strávit svátky.

Hra na „schovku“. Možná vám to přijde trochu „zastaralé“, ale věřte, že tato hra nikdy neomrzí. Navíc díky ní objevíte doma místa, o kterých jste možná ani nevěděli.

Přihořívá, hoří! Další skvělá hra zejména pro rodiče s malými dětmi. Stačí schovat určitý předmět kdekoliv v místnosti a dítě bude hledat. A podle toho, zda se blíží nebo je zcela jinde, budete říkat samá voda, přihořívá, hoří!

Deskové a stolní hry jsou další oblíbená zábava, u které lze strávit celé dny a večery. Dnes existuje tolik různých her, že si možná ani nebudete moci vybrat. Zkuste určitě naší Jak to tenkrát bylo a pobavte se celá rodina při vyprávění historek z dob dávno i nedávno minulých. Nebo oblíbené pexeso či jeho sofistikovanější varianta pexetrio? Druhé zmiňované se hraje hned se třemi kartičkami, které k sobě patří. Procvičte postřeh i paměť. A hlavně pozor, obvykle platí, že děti v těchto hrách vždycky vyhrávají. A nezapomeňte si u toho osladit život třeba výbornou čokoládou

Užijte si krásné a pohodové Vánoce plné skvělých zážitků a odpočinku.