Jak originálně zabalit dárky?

Jak originálně zabalit dárky?

Existuje mnoho tipů a triků, jak si tuto činnost usnadnit a výsledek bude dokonalý. Důležité je také myslet na přírodu a nezatěžovat ji zbytečně obalovými materiály. Jak tedy vkusně a snadno zabalit dárky v souladu s přírodou?

Místo papíru šátek nebo látka

Toužíte být netradiční a zároveň jít s dobou a šetřit planetu? Což takhle objevit kouzlo balení furoshiki? Tento japonský styl balení vychází z toho, že dárky se nebalí do papíru nebo krabic, jak jsme zvyklí u nás, ale do látky. Základem furoshiki jsou japonské šátky vyrobené z přírodních materiálů – nejčastěji bavlny nebo saténu. Vystačíte si tedy s klasickou bavlněnou nebo saténovou látkou (satén působí na dárcích honosněji).

Jaké jsou výhody této japonské metody? Tak především i samotný obal může obdarovaný využít – pokud se jedná o šátek nebo šálu. Je to velmi ekologické – žádný zbytkový materiál. A navíc balení do látky není nic složitého – žádné trhání, lepení ani nevzhledně „zmačkané“ rohy. Touto metodou můžete zabalit leccos, například láhev vína, knížku i oblečení.

Inspirujte se třeba zde:

https://cz.pinterest.com/pin/460985711838996042/

https://cz.pinterest.com/pin/460985711837566664/

https://cz.pinterest.com/pin/853291460633836365/

 

Balení „co dům dal“

Pokud se vám nechce nakupovat balicí papíry a sáčky, můžete se jednoduše porozhlédnout doma. Dárky lze zabalit i do novinového papíru, který si předem vyzdobíte a někdo dokonce umí vykouzlit krásné balení z ponožky nebo obyčejného papíru. Můžete zapojit i děti a společně papír pomalovat, použít lze razítka, anebo ponechat „jen tak“ a oživit balení přírodním provázkem. Velmi originální je například papír ze starých not nebo map. Vězte, že i tento způsob balení dárků může mít své kouzlo.

Náš tip: Použít můžete také pečící papír, který doplníte sušenými květinami či jinou ozdobou.

Balení do látkových pytlíků vám ušetří práci

Už jste slyšeli o dárkových sáčcích vyrobených z látky? Na první pohled vypadají podobně jako ty celofánové, ale jsou vhodné k opakovanému využití. Navíc tyto látkové sáčky mají šmrnc, nezmačkají se, neponičí a jsou zcela jistě originální. A pokud se vám za ně nechce utrácet, můžete si látkový pytlík snadno ušít doma sami.

Tip na ušití pytlíku

https://cz.pinterest.com/pin/563018692449183/

Vyrobte si krabičku na drobné dárky třeba z ruličky papíru

Pokud jste kreativní a máte drobný dárek, můžete si zkusit vyrobit krásnou krabičku z ruličky od toaletního papíru. Není to nic složitého. Budete potřebovat roličku od toaletního papíru, tempery, fixy, tužku s kulatou gumou na konci a misku.

Roličku na obou koncích vmáčknete dovnitř, vytvoří se tak úhledná krabička. Poté ji pomocí temper natřete na jakoukoliv barvu a můžete vyzdobit „ďubkami“, které vytvoříte jednoduše tím, že temperovou barvu nanesete na gumu od tužky a poťukáte na papír. Nechte zaschnout, dovnitř vložte dárek, a nakonec dejte mašli nebo třeba usušený květ růže.

Krabice od bot na větší dárky

Perfektně poslouží i obyčejná krabice od bot. Opět je ale třeba zapojit fantazii a krabici trochu vyzdobit, aby nikdo nepoznal, jaký obsah se v ní původně skrýval. Ideálně ji přestříkejte sprejem nebo polepte pomocí barevného papíru či speciálních šablon. Velmi zajímavé efekty lze vyrobit i s pomocí novinového papíru. Pak už stačí jen krabici převázat mašlí a máte hotovo.

Balení dárků nemusí být vůbec složité a ani vás to nemusí stát mnoho peněz. Stačí jen zapojit fantazii. Mnoho zajímavých doplňků, kterými dárky ozdobíte, najdete přímo v přírodě. Větvičky, sušené rostliny, lístky, voňavé bylinky a koření, šišky, sušené plody, ořechy… Možností je opravdu mnoho. Zapojte do balení dárků i děti a společně vás to bude mnohem více bavit.

Inspirovat se můžete také na Pinterestu:

 

https://cz.pinterest.com/pin/459296862003225401/

 https://cz.pinterest.com/pin/377950593734205466/

https://cz.pinterest.com/pin/110267890866653496/