Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovním převodem zdarma
  Platební kartou zdarma
  Dobírka – Zásilkovna 20 Kč
  Dobírka – ostatní 30 Kč

 • Možnosti dopravy
  Zásilkovna 45 Kč
  Kurýrní služba - DPD 79 Kč
  Česká pošta (Balík Na poštu/ do ruky) 89 Kč
  Česká pošta (Balík do Balíkovny) 65 Kč
  Osobní odběr ComGate (Týniště nad Orlicí) zdarma 
     

Při objednávce nad 1.200 Kč doprava zdarma!

Den otců – vzdejme hold našim tatínkům

Den otců – vzdejme hold našim tatínkům

Den otců slaví po celém světě

Tato tradice ožívá především v Americe, ale na tatínky myslí i v mnoha dalších zemích po celém světě – většinou ve skandinávských zemích a Pobaltí. Různé země jej slaví v různou dobu. Ve Skandinávii vzdávají hold všem tatínkům druhou neděli v listopadu. Výjimkou je Litva a Lotyšsko, kde tatínkům přejí první červnovou neděli, Dánové jej slaví 5. června společně s Dnem ústavy. Většina evropských zemí ale stanovila den otců právě na třetí červnovou neděli.

Odkud se vzal Den otců?

Přestože den, který patří všem tatínkům, není tak známý jako Den matek, má poměrně bohatou a dlouhou tradici, která sahá až do roku 1910. Tradice vznikla ve Spojených státech tak, že Američanka Sonora Smart Doddová toužila vzdát hold tatínkovi, který se o ni a její čtyři sourozence vzorně staral po smrti maminky. Ta zemřela při pátém porodu a tehdy šestnáctiletá Sonora zůstala s otcem a mladšími sourozenci sama a pomáhala s výchovou svých bratrů. Nápad přišel na setkání při příležitosti Dne matek, kdy ji napadlo, že i tatínci si zaslouží větší pozornost. Poprvé tak byl Den otců slaven 19. června 1910.

Později se oslavy Dne otců chopili obchodníci, kteří viděli profit v prodeji kravat, dýmek a dalších dárků pro muže. Trvalo ale dlouho, než byl tento den ustanoven jako oficiální svátek. K tomu došlo až v 70. letech v USA, kdy tehdejší prezident Richard Nixon podepsal zákon, který učinil tento den jako oficiální svátek.

Jak můžeme den otců slavit?

Přestože Den otců oficiálně nepatří mezi významné dny, na své tatínky bychom zapomínat neměli! Vezměme tento den jako příležitost vyjádřit zvláštní poctu našim tátům, tatínkům, otcům ale i dědečkům – a stačí opravdu málo. Děti mohou nakreslit obrázek nebo něco vyrobit, dospělí mohou svým tatínkům poděkovat nějakým malým dárkem nebo zážitkem. Společná večeře, výlet a k tomu nějaká „drobnost“ jako vyjádření úcty a lásky za všechno, co pro nás tatínek udělal.

Tipy na dárky najdete i u nás

A protože inspirace není nikdy dost, připravili jsme pro vás tipů na dárky, které vašeho tatínka zaručeně potěší. Nezáleží na velikosti, na ceně, ale na kreativitě, a hlavně na tom, že to bude dárek od srdce.

Zkuste se nejprve zamyslet, co má váš tatínek opravdu rád? Dopřává si čas od času kvalitní šumivé víno? Pokud ano, obdarujte ho luxusním šumivým vínem se zlatem.

A pokud má rád něco „tvrdšího“, určitě nepohrdne vynikající hruškovicí z české pálenice v dárkovém balení.

I pro gurmány máme připravené různé delikatesy, které se k takto významnému dni rozhodně hodí. Což třeba luxusní čokoládový krém s červenými pomeranči ze Sicílie? A milovníci piva jistě uvítají Pivní balíček pro muže nebo praktickou a krásně voňavou pivní kosmetiku.

Jak se říká, fantazii se meze nekladou. Ať už zvolíte něco dobrého na zub, alkohol, kosmetiku, nebo třeba pěknou knížku, vězte, že nejdůležitější je, že jste si na tatínka vzpomněli a ten společně strávený čas je nad všechny dárky světa.