Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovním převodem zdarma
  Platební kartou zdarma
  Dobírka – Zásilkovna 20 Kč
  Dobírka – ostatní 30 Kč

 • Možnosti dopravy
  Zásilkovna 45 Kč
  Kurýrní služba - DPD 79 Kč
  Česká pošta (Balík Na poštu/ do ruky) 89 Kč
  Česká pošta (Balík do Balíkovny) 65 Kč
  Osobní odběr ComGate (Týniště nad Orlicí) zdarma 
     

Při objednávce nad 1.200 Kč doprava zdarma!

Svatební sezóna je v plném proudu. Jakým dárkem obdarovat novomanžele?

Svatební sezóna je v plném proudu. Jakým dárkem obdarovat novomanžele?

Proč je nejvíce svateb v létě?

Máme tu letní období, kdy se to již tradičně svatbami jen hemží. Možná si říkáte, proč se lidé berou nejčastěji od června do září, když i jiná roční období mají své kouzlo? Jako nejsnazší odpověď se nabízí počasí. K tomu se ostatně také vážou některé pranostiky:

„Svítí-li v den obřadu slunce, bude v manželství slunečná pohoda.“

„Jasný svatební den znamená radost ve společném životě.“

Na druhou stranu, pokud vám svatební den proprší, určitou útěchou vám může být pranostika: „Prší-li v den svatby, prší novomanželům štěstí.“ Je ale asi úplně jedno, jestli váš svatební den naplánujete na jarní, letní nebo podzimní termín. Jediným „sporným“ měsícem, který se ale zrovna díky své rozmanitosti a rozpuku na svatby skvěle hodí, je květen. Dnes už to jsou spíše pověry, ale dříve se lidé nebrali v květnu z toho důvodu, protože bylo běžné, že nevěsta hned po svatbě otěhotněla a miminko se narodilo v únoru, což je nejmrazivější měsíc, který se mohl stát nejtěžším pro rodičku i právě narozené dítě. Právě proto vzniklo rčení „svatba v máji, do roka máry.“ Ale toho se dnešní novomanželé už zcela jistě obávat nemusí.

Knihy, které ocení i další generace

Milou povinností svatebčanů je obdarovat novomanžele. Jenže právě výběr vhodného dárku může být někdy pořádně tvrdý oříšek. Někdy budoucí novomanželé sepisují seznam toho, co potřebují do domácnosti, aby hostům výběr dárku ulehčili. Jindy oznámí, že budou rádi za finanční příspěvek.  Pokud chcete darovat peníze originálně a ne je předat v obyčejné obálce, máme pro vás skvělý svatební hlavolam, kam uložíte peníze a novomanželé se k nim dostanou, až když hlavolam rozluští.

 

A když chcete být originální a vymyslet vlastní dárek?

Velmi populární a originální jsou knihy. Ovšem nejen tak ledajaké, ale vyplňovací. Novomanželé zakládají novou rodinu, a proto zcela jistě ocení Strom života naší rodiny. Do této krásné knihy můžete zachytit rodinnou historii včetně velkého a přehledně vyobrazeného rodokmenu. Svatbou vzniká nová rodina a je pěkné se dozvědět o svých kořenech i kořenech svého protějšku. V knize si ke každému členu rodiny můžete nalepit fotografii a napsat pár informací o něm. Novomanželé si tak mohou vytvořit svůj vlastní strom života a ponořit se i do rozsáhlého pátrání po svých předcích. Je to vskutku originální a nápaditý dárek s hlubším smyslem.

Další možností je  Časosběrná kronika naší rodiny, která se už se týká pouze novomanželů a jejich budoucích dětí. Opět velmi pěkný nápad a určitý způsob „deníčku“, do kterého lze zapisovat důležité momenty a životní okamžiky včetně fotek. Kniha navíc skvěle navádí, jak na to, aby byly zápisky přehledné a srozumitelné i pro další generace

Dárky věnované s láskou

Jako další tip na dárek, který se perfektně hodí pro budoucí novomanžele, je krásný rodinný dřevěný kalendář. Nejenže skvěle vypadá, ale také je nesmírně praktický a hodí se do nově vznikající rodiny. Umožňuje zaznamenání všech důležitých událostí roku rodiny nevěsty i ženicha – svátky, narozeniny, výročí a jiné aktivity.

Svatební přáníčko nesmí chybět. Pokud i zde chcete projevit určitou dávku kreativity, pak pořiďte originální dřevěné přáníčko, do něhož můžete navíc vložit bankovky jako finanční dar pro novomanžele.

A jestliže přeci jen raději páru věnujete něco do domácnosti, ale nevíte, co by mohli potřebovat, chybu zcela jistě neuděláte s tímto krásným bambusovým osvěžovačem vzduchu, který skvěle doplní každý interiér, a navíc zvlhčí vzduch tak, aby se v domácnosti lépe dýchalo. Stačí přidat pár kapek aroma olejíčku a zajistí tak dokonalou relaxační atmosféru.