Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovním převodem zdarma
  Platební kartou zdarma
  Dobírka – Zásilkovna 14 Kč
  Dobírka – ostatní 30 Kč
 • Možnosti dopravy
  Zásilkovna 45 Kč
  Kurýrní služba - GEIS 79 Kč
  Česká Pošta 89 Kč
  Osobní odběr ComGate (Týniště nad Orlicí) zdarma

Při objednávce nad 1.000 Kč doprava zdarma!

Podzimní aktivity v přírodě – aneb ani s chladnějším počasím se venkovních radostí nemusíte vzdávat

Podzimní aktivity v přírodě – aneb ani s chladnějším počasím se venkovních radostí nemusíte vzdávat

Podzim se ohlásil hned od začátku v plné síle. Nicméně ani chladnější počasí nás nemusí odradit od rodinných výletů a dalších venkovních aktivit nejen s dětmi. I když podzimní období není pro každého zrovna tím nejpříjemnějším, nabízí celou řadu skvělých aktivit. Takové vinobraní nebo drakiáda k podzimu zkrátka patří.

Světový den turistiky

Věděli jste, že 27. září je Světový den cestovního ruchu nebo turistiky chcete-li? Nejde o žádnou novinku, neboť tento významný den byl vyhlášen již v roce 1979 a poprvé se začal slavit o rok později. Hlavním smyslem tohoto dne je podpora rozvoje cestovního ruchu a turismu v rámci mezinárodního společenství.

Klub českých turistů

Turistické výlety organizují mnohé české spolky, z nichž patrně nejznámější je Klub českých turistů. Tento spolek byl založen v roce 1988 v Praze. A měl mnoho poboček, které zakládaly základny – chaty a stavěly rozhledny, jmenujme například Petřínskou rozhlednu v Praze.

Ačkoliv podobných významných dnů je opravdu nespočet, je dobré si alespoň připomenout základní myšlenku. A tou je poznávání nových míst v rámci ČR, ale i v zahraničí. V České republice existují dnes Kluby českých turistů prakticky v každém větším městě (Hradec Králové, Chrudim, Pardubice a další). Podobné aktivity však pořádají i městské části. Cílem je motivovat lidi, aby se věnovali turismu zábavnou formou.

Kam tedy můžete letos na podzim vyrazit? Zde je pár tipů.

Vinobraní

Vinobraní patří už klasicky k oblíbeným podzimním aktivitám. Většinou se koná na přelomu léta a podzimu, takže počasí může být hodně různorodé. Dospělí mohou ochutnat vynikající vína i burčák, pro děti je obvykle připravena zábava v podobě různých aktivit – například soutěží či pouťových atrakcí. Letos se můžete zúčastnit Karlštejnského vinobraní, které se koná ve dnech 29. – 30. září. Svatováclavské vinobraní v Kadani se uskuteční 29. září a burčákový festival – Burčák fest bude probíhat taktéž tento víkend v areálu Louckého kláštera ve Znojmě.

Poslední zářijový víkend bude doslova nabytý aktivitami, jež jsou neodmyslitelně spojené s Dnem české státnosti – 28. září, a tedy i prodlouženým víkendem.

Drakiáda – zábava nejen pro děti

Pouštění draků si většina z nás vybaví z dětství. A tato aktivita je stejně oblíbená i dnes. Na konci září se můžete dokonce zúčastnit pouštění draků ve Špindlerově Mlýně u dolní a horní stanice lanovky Medvědín. Kromě zábavného pouštění draků se můžete těšit na ukázku sokolnictví, děti si mohou vyrobit něco ve výtvarné dílně a krásný den bude zakončený opékáním buřtů.

A pokud hledáte podobnou aktivitu někde blíž vašemu domovu, zkuste se podívat na internet. Drakiáda je oblíbená podzimní akce, kterou si navíc můžete vychutnat i sami pouze s rodinou. Stačí k tomu jen louka bez stromů a pořádný vítr, kterého bude na podzim určitě dost.

K podzimu patří dýně

Dlabání dýní se stalo oblíbenou podzimní zábavou dětí i dospělých. Ačkoliv patří k Halloweenu, na výstavu dýní můžete vyrazit už nyní do pražské Botanické zahrady. Od 21. září až do 22. října se můžete vyfotit s dýněmi různých tvarů a velikostí, některé jsou dokonce naaranžované v pohádkovém duchu. Děti si také mohou vydlabat svou vlastní dýni.

Křivoklání na hradě Křivoklát

Pokud vás a vaše děti baví turnaje a souboje, pak 28. září zamiřte na hrad Křivoklát. Budou se zde kontakt nejen již zmíněné souboje, ale také výcvik dravců a koní. Na nádvoří se budete moci setkat s dobovými postavami a děti se mohou vydat na rytířskou stezku.

Užijte si podzimní dny naplno i se všemi jejich krásami i chybičkami. Důležité je najít takové činnosti, které vás budou bavit.